niedziela, 27 grudnia 2015

Oczyszczanie twarzy. Jak powinno wyglądać w salonie.

Drogie dziewczyny i kobietki...każda z nas nie zależnie od wieku i od rodzaju cery, odczuwa czasami potrzebę dokładnego oczyszczenia skóry. To bardzo ważne, aby nasza skóra była czysta, świeża i pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń bo dzięki temu przecież czujemy się piękne i zadbane....

Przykładowe oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym, powinno zacząć się od wywiadu z klientką. Kosmetyczka powinna ocenić stan skóry, dowiedzieć się czy klientka nie jest na coś chora lub nie jest w ciąży, to bardzo ważne.

Zabieg rozpoczynamy od demakijażu twarzy kosmetykami dobranymi odpowiednio do rodzaju cery. Po demakijażu kosmetyczka powinna wykonać peeling dobrany również do rodzaju cery, może to być peeling ziarnisty, enzymatyczny lub gommage. W salonie, w którym ja pracowałam często do peelingu używałam Brushingu, to taki aparat z obrotową szczoteczką, który dodatkowo wzmacniał działanie peelingu ALE UWAGA BRUSHINGU NIE UŻYWAMY DO CERY NACZYNIOWEJ ORAZ CERY Z WYKWITAMI SKÓRNYMI do takich cer używamy peelingów enzymatycznych.

Następnym krokiem po peelingu jest nałożenie na skórę maseczki rozpulchniającej skórę oraz położenie klientki z taką maseczką pod wapozonem pod strumieniem pary wodnej, aby dodatkowo wzmocnić działanie rozpulchniania. Jeśli macie problem z cerą naczyniową lub łojotokową kosmetyczka powinna przed końcem waponizacjii ustawić wapozon na około 5 minut ozonowania. Ozon działa bakteriobójczo.

Po zmyciu maseczki kosmetyczka zacznie oczyszczać naszą cerę manualnie. UWAGA!!! Kosmetyczka powinna mieć na dłoniach rękawiczki jednorazowe!!! Zaskórniki usuwane są poprzez uciskanie palcami treści zalegającej pod skórą, jest to raczej nie przyjemne uczucie, ale jego rezultaty są spektakularne. Jeśli na skórze są prosaki, to takie małe twory zakończone biała kuleczką, kosmetyczka powinna je delikatnie nakłuć JEDNORAZOWA MAŁA IGIEŁKĄ. Do usunięcia zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc np. przy uszach lub nosku kosmetyczka używa łyżeczki Unny. Po zakończeniu oczyszczania manualnego skóra powinna zostać zdezynfekowana specjalnym środkiem przeciwzapalnym. Sumienna kosmetyczka zastosuje jeszcze urządzenie zwane D'arsonwalem, które wytwarza prąd dużej częstotliwości, bardzo dobrze działa na skórę po oczyszczaniu manualnym. Teraz po zdezynfekowaniu skóry nakładamy maseczkę łagodzącą w celu " uspokojenia" skóry po oczyszczaniu. W niektórych salonach kosmetyczka łączy nałożenie maseczki z naświetlaniem lampą Sollux z niebieskim filtrem. Lampa ta działa łagodząco oraz przeciwzapalnie. Po zmyciu maseczki tonizujemy skórę i nakładamy odpowiedni krem.

Nie przejmujmy się zaczerwienieniem skóry, to naturalny efekt zabiegu oczyszczania , który szybko minie ustępując miejsca pięknej, promiennej skórze.

Mam nadzieję, że post ten był choć trochę pomocny i jeśli któraś z was zastanawia się nad oczyszczaniem twarzy to jednak się skusi. Zapraszam do komentowania, chętnie odpowiem na wasze pytania i wasze sugestie :-) pozdrawiam

4 komentarze:

  1. bardzo profesjonalne i przydatne porady :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przydałoby mi się takie oczyszczanie mojej cery,ale boję się tej łyżeczki Unny i tej igiełki do prosaków :-( Pewnie to trochę bolesny zabieg?

    OdpowiedzUsuń
  3. Droga Dorotko :-) owszem użycie łyżeczki Unny nie należy do przyjemnych doznań, ale jest do wytrzymania a co do igiełki nakłucie jest minimalne praktycznie nie wyczuwalne nakłuwa się nią prosaki i jest to bezbolesne :-)

    OdpowiedzUsuń